Polish Festival in Our Lady of Czestochowa Parish

Nasz Polski Festiwal Parafialny ma długą i ciekawą historię. Po raz pierwszy to polonijne świętowanie zorganizowano jako Bazar Parafialny jeszcze przed budową naszego kościoła, a dokładnie we wrześniu 1955 r. Po ponad pięćdziesięciu latach jego istnienia, w r. 2010 zdecydowano zmienić jego formułę i nazwę na Polski Festiwal. Organizatorzy tego kolejnego etnicznego festiwalu w Los Angeles pragną odtąd promować w wielokulturowej Kalifornii polskość w niemal każdym jej aspekcie: religia, historia, tradycja, nauka, kultura, sztuka, polska kuchnia, folklor, muzyka. Dla przykładu w 57 edycji naszego festiwalu w roku 2012 gościliśmy legendarnego Sal Solo, Violę Brzezińską z Polski oraz Tomasza Adamka z jego świadectwem wiary, a w roku 2013 goscilismy Mietka Szczesniaka, gwiazde z Polski oraz Cajmery z Chicago.

Jest to wyjątkowe, jedyne i niepowtarzalne wydarzenie w życiu Polonii Kalifornijskiej. Już dziś zapraszamy na kolejny nasz Polski Festiwal Parafialny w mieście Aniołów w ostatni weekend września!

673377 times has been seen from 1 maja 2013                                           1999-2017 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms